manicure japoński

Jaki zestaw do manicure japońskiego?

Osoby, które chcą wykonać profesjonalny manicure japoński mogą skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego salonu kosmetycznego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby piękny manicure wykonać samodzielnie w domu. W tym drugim przypadku warto jednak wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które dokładnie zostaną opisane w niniejszym artykule.

Porządny zestaw do manicure japońskiego

Aby prawidłowo wykonać manicure japoński warto wyposażyć się w profesjonalny zestaw, który składa się z kilku kluczowych elementów. W pierwszej kolejności warto postawić na porządną pastę odżywczą, która składa się nie tylko z witaminy A i E, ale również z keratyny i pyłku pszczelego. Na rynku dostępne są specjalne pasty, które w swoim składzie mają także krzemionkę z Morza Japońskiego. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że olbrzymią rolę odgrywa puder zabezpieczający i nabłyszczający manicure. Do wcierania pasty można wykorzystać również polerkę. Narzędzie to przyda się również do wcierania samego pudru.

Podstawowe narzędzia pracy

Przy każdym manicure przydać może się pilniczek do skracania oraz matowienia paznokci. Jeżeli chodzi o nakładanie pasty, to warto wyposażyć się w ergonomiczną szpatułkę, dzięki której będzie można również odsunąć skórki z płytki paznokcia. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na gotowe zestawy od renomowanych producentów, które zaspokoją oczekiwania nie tylko profesjonalnych manicurzystek, ale również osoby, które po raz pierwszy chcą wykonać manicure japoński.
Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać samodzielnie taki rodzaj manicuru japońskiego, lepiej udać się do salonu kosmetycznego EasyNails.