popękane paznokcie na dłoniach

Walka z popękanymi paznokciami

Popękane paznokcie stanowią udrękę – zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn. Może i panowie nie zwracają na to aż tak mocnej uwagi, ale jednak panie już są przeczulone na tym punkcie. Czy można sobie z tym poradzić? Oczywiście, że tak. W pierwszej kolejności – do momentu wyleczenia płytki paznokcia, należy zrezygnować z manicure. Trzeba zaradzić temu szkodliwemu zjawisku, które nieleczone, może doprowadzić o pogorszenia się zdrowia.

Zabiegi kosmetyczne

Jak wyleczyć pękające paznokcie? Stosując zabiegi terapeutyczne, jakie dedykowane są dla takich osób. Można je wykonać samodzielnie, w zaciszu domowym. Można również zdecydować się na wizytę u kosmetyczki tutaj, która nie będzie nakładała żadnych lakierów koloryzujących. Wręcz przeciwnie – wykona ona kilka niezbędnych czynności, które zakończą się nałożeniem odpowiedniego, odżywiającego preparatu, który przeznaczony jest na paznokcie. Takie preparaty można zakupić samodzielnie, ale należy zapoznać się z informacją odnośnie nakładania.

zabieg na popękane paznokcie

Popękana płytka paznokcia

Pękające paznokcie mogą pojawiać się na skutek uszkodzenia mechanicznego. Może doprowadzić to do częściowego uszkodzenia płytki, jakie będzie się z czasem pogłębiać. Zły stan płytki paznokcia może być spowodowany również takimi chorobami, jak grzybica, łuszczyca, czy też obgryzanie paznokci. Może i nie łatwo powstrzymać się od takiego obgryzania. W szczególności, że często jest to również związane z ogromnym stresem, ale jednak nie można zapomnieć o tym, iż osłabia to paznokieć.